3D

3D Prototip- Modelleme ve Strafor Hizmetleri

3D Prototip

3D prototip teknik sunumlar sırasında yaygın olarak kullanılır. Bu teknik, artwork’ü sanal bir alana dönüştürür ardından manipüle edilir ve geliştirilir. Mükemmel çekimi yakalamanızı engelleyen aydınlatma, ayar veya diğer faktörleri iyileştirir. Özel 3D prototip oluşturma daha gerçekçi bir görünüm kazandırır ve ürününüzü konsept aşamasını geçip geliştirme aşamasına geçirmenin harika bir yoludur. İnsanların bir fikri net bir şekilde görmeleri durumunda ürünü algılama ve satın alma olasılıkları çok daha yüksektir. Bu nedenle, 3D prototip teknik sunumlar sırasında yaygın olarak kullanılır. Sektör ne olursa olsun, 3 boyutlu ürün maketleri çok çeşitli kullanım alanları olup, farklı ürünler için kullanılabilir.

3D Prototip

Detaylı Bilgi

3D Modelleme

3D modelleme, bir nesnenin veya yüzeyin üç boyutlu temsillerini oluşturma işlemidir. 3D modeller, bilgisayar tabanlı 3D modelleme yazılımında uygulanır. 3D modelleme sürecinde bir nesnenin boyutunu, şeklini ve dokusunu belirleyebilirsiniz. Süreç, yazılımdaki 3 boyutlu şekilleri oluşturmak için noktalar, çizgiler ve çokgenlerle çalışır. Ürününüzün fiziksel olarak oluşturulmadan önce sanal 3D modelini oluşturarak hataları tespit edebiliriz. Ürünün boyutunu diğer ürünlere göre görebilmek bile üretim sürecinde büyük fark yaratabilir. Ürünler 360 derecelik bir açıyla sergilenebildiğinden, ürünün nihai sonucu tam olarak öngörmelerine olanak tanıdığından, ürün fikirlerini ve tasarımlarını sunmak için de faydalıdır. Ayrıca numuneler oluşturmaktan ve sürekli olarak taklit ürünler yapmaktan daha az israftır ve sürdürülebilir ürün tasarımı doğru yönde atılmış büyük bir adımdır.

3D Modelleme

3D Strafor

Reklam ve dekor amacıyla marketlerde, AVM'lerde etkinlikler, reklam çekimlerinde ürün & marka tanıtımları, tv şovları, tiyatro, gösteri ve film çekimlerinde kullanılır. Strafor malzeme ile iç ve dış mekanlarda kullanılmak üzere 1 metreden 10 metreye kadar 3 boyutlu (3D) dekor ve modellerini kapsar.

3D Strafor