Ambalaj Tasarımı

“Ambalaj tasarım süreci bir ürünün geliştirilmesi kadar önemlidir. Ambalaj, yalnızca ürününüzü korumanın ve saklamanın ötesine geçer.”

Ambalajı doğru şekilde tasarlayabilmek için öncelikle ambalajı bilmek gerekir. Malzemelere, baskı tekniklerine, ambalaj tiplerine, ambalaj şekillerine ve bunların yanı sıra sektöre, piyasaya ve trendlere hâkim olmak şarttır.

Ambalajın kendi içinde bir dengesi, dinamiği vardır. Rafta ürünün fark edilme süresi 2,6 saniyedir ve fark edilme şansı tasarımdaki bu denge ve dinamiğe bağlıdır.

Ambalajınızın malzemesi önemlidir!

Herhangi bir ürünün ambalajının tasarımı, ruhu görevi görür ve ürüne hayat verir. Ambalaj tasarımı, başarılı bir ürün lansmanında en etkili unsurdur. 

Müşterilerin yaklaşık %72’si ambalaj tasarımının satın alma kararlarını etkileyebileceğini kabul ediyor. Mükemmel bir tasarım elde etmek, beklenen sonuçlara ulaşmak için istenilen adımların ve süreçlerin takip edilmesi son derece önemli rol oynar.

Mokapto; markanızı sahiplenir, ambalaj tasarımında kurduğu denge ve dinamikle markanızın fark edilir ve güvenilir bir marka olması için çalışır. Bununla birlikte standardizasyon, sürdürülebilirlik konularında da yol gösterir.